Bosch Kombi ER Hatası cihazınızın error verdiğini yani arızaya geçtiğini bildirmektedir. Kombiniz yaz ve kış aylarında devamlı kullandığınız cihazlardır. Birçok nedenden dolayı da arıza yapabilmektedir. Özellikle kombi bakımlarınızı düzenli yaptırmıyorsanız ya da uzun süreden beri kombinizi kullanıyorsanız bazı parçaları arıza yapmış olabilir. Bu durumda eror verecek ve kombi çalışmayacaktır.

Cihazın arızaya geçmesindeki nedenlerden birisi suyunun eksilmesidir. Kombi su seviyesini 1,5-2 bar olarak ayarlayın ve sorunun giderilip giderilmediğini kontrol edin. Kombinizi resetleyerek sorun halloldu mu diye kontrol sağlayabilirsiniz.

Bosch kombide ER hatasının diğer nedenleri şunlar olabilir:

  • Ateşleme elektrotları sorun yapmış olabilir.
  • İyonizasyon elektrotu sorun yapmış olabilir.
  • İyonizasyon elektrot kablosu yerinden çıkmış olabilir.
  • Atık gaz borusunda tıkanıklıklar söz konusu olmuş olabilir.
  • Gaz vanalarında sıkıntı olabilir.

Bosch Kombi ER Hatası için kombi kullanıcıları servisten yardım almalı ve sorunun giderilmesini sağlamalıdır. Yapılacak olan bakımlarla sorun giderilecektir. Bosch Kombi Servisi yardımı almak error sorunu için oldukça önemlidir. Servis personelleri gerekli olan tamirleri hemen uygulayacaktır.

One thought on “Bosch Kombi ER Hatası

  1. Bosch marka kombim ER hatası verdiğinde, bu genellikle elektrikle ilgili bir sorun olduğunu gösterir. Yetkili servis teknisyeninin yaptığı kontrol sonrasında, kombinin güç kaynağında bir sorun olduğu ve onarılması gerektiği tespit edildi. Elektrik bağlantılarında ve devrelerinde oluşabilecek sorunlar, bu tür hatalara neden olabilir. Onarım yapıldıktan sonra kombi normal çalışır duruma geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56