Kombi kullanımında kullanıcı hatalarına bağlı sorunlar, devamında daha büyük sorunları da beraberinde getiriyor. Bosch kombi ışığı yanıp sönüyor başlığı altında çok bilinen bir hatayı konuşacağız.

  • Öncelikli olarak dairenizde gaz olup olmadığını kontrol ederek başlayabilirsiniz. Ocağınızı yakmanız yeterli olacaktır ve kontrolü bu şekilde sağlamak mümkün. Eğer dairenizde gaz olduğunu tespit etmiş iseniz ikinci aşamada gaz giriş vanasını kontrol etmeniz gerekiyor. Açık konuma getirmeniz yeterlidir.
  • Kombi basıncının düşük olması ve yeterli seviyede olmaması durumu da yine bu ışığın yanıp sönmesine sebebiyet verecektir. Kombi bar seviyesini nasıl normale getireceğinizi sizler de gayet iyi biliyorsunuz ve bu seviyenin 1.5 bar civarında olması gerekiyor. Kombinin alt kısmında küçük bir vana bulunuyor ve bu vanayı çevirerek sizler de işlem yapabilirsiniz.

Sorun tüm bu adımlara ve işlemlere rağmen devam ediyorsa eğer en yakın servis ekipleri ile irtibata geçmeniz gerekiyor. Ekipler incelemeleri yapacak ve çözüm üretecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56