Buderus 6a Arızası ateşleme sorununu sizlere bildirmektedir. Kombiler ateşleme yapmazsa çalışmazlar. Öncelikle evinizde doğalgaz olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Doğalgaz vananızın açık olup olmadığına da baktıktan sonra kontrollerinizi tamamlamış olursunuz. Arıza kodunun giderilmesi için kombinize reset atabilirsiniz. Arıza kodu geçtiyse sorun yok demektir. Ama devam ediyorsa servis yardımı alarak sorunun giderilmesini sağlamalısınız.

Kombileriniz yaz ve kış aylarında devamlı kullanıldıkları için bazı sorunlarla karşılaşmaktadır. Kombi bakımlarınızı yaptırarak bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Buderus kombide 6a arızasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Gaz valfi arızalanmış olabilir.
  • Ateşleme elektrotu arıza yapmış olabilir.
  • İyonizasyon elektrotunda sorun olabilir.
  • Elektronik kart arıza yapmış olabilir.

Buderus 6a Arızası cihazınızın çalışmasına engel olarak sizlere sıkıntı yaratacaktır. Kişiler bu durumda kombi servisinden yardım almalıdır. Buderus Kombi Servisi teknik personelleri soruna kesin çözüm getirerek arızayı giderecektir. Yapılacak bakımlar ve parça değişimi ile sorununuz giderilecektir. Hata kodlarında kişilerin bilinçsiz müdahaleleri kombiye yarar değil zarar verir. O yüzden servis yardımı alarak sorunun giderilmesini sağlamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56