Günümüzün belki de her evin olmazsa olmazı konumunda olan kombiler günlük yaşantımızda önemli bir yere sahiptir. Isınma ve sıcak su gibi zahmetli olan ihtiyaçlarımızı çok kısa bir süre içerisinde sağlaması insanlara büyük kolaylık sağlar. Ancak her elektrikli ve elektronik eşyada olduğu gibi kombiler de zaman zaman arızalar verebilmektedir. Kombilerde arıza yaşanması durumunda kullanıcıya kombi üzerinde bulunan küçük led ekran vasıtasıyla hata kodu bilgisi verilir.

Eski tip kombilerde ise bu renk renk yanan ledlerle gösterilir. Buderus Kombi Hata veriyor kombi kullanıcıları tarafından sıklıkla dillendirilen şikayetlerden birisidir. Ancak hatanın çözümü açısında mutlaka daha spesifik bir hata olması gerekir. Bu yüzden hatanın giderilmesi için kullanıcı olarak sadece aşağıdaki maddeleri uygulamanız gerekmektedir.

  • Kombinin su basınç değeri kontrol kontrol edilmelidir. Eğer su basınç değeri olması gereken değerden düşük ise kombinin altında bulunan vanadan su takviyesi, eğer su basınç değeri yüksekse boşaltım yerlerinden fazla su tahliye edilmelidir.
  • Daireye gaz gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Bunun için;
  • Kombiyi kullandığınız dairede doğalgaz ile çalışan başka bir cihaz varsa açmayı deneyin. (Örneğin; ocak) Eğer çalışmıyorsa muhtemelen eve gelen gaz ile alakalı bir sorun yaşıyorsunuzdur. Gaz sağlayıcınız ile iletişime geçin.
  • Bu durumda dış kapıda bulunan gaz vanası kontrol edin. Kapalıysa açık konuma getirin. Eğer üzerinde mühür varsa ödenmemiş faturanız vardır. Bu yüzden gaz kesilmiştir. Faturanızı ödemek sorununuzu çözecektir.
  • Gaz vanaları açık ve aynı zamanda ocağınız da çalışıyor ise kombinin yan tarafında bulunan gaz vanasını kontrol edin. Kapalı konumdaysa, açık konuma getirin.
  • Kombinin yanında bulunan gaz vanası da açık ise kombinizi resetlemeyi deneyin.

Bunlara rağmen hala Buderus Kombi Hata Veriyor ise mutlaka teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunmalsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56