Eski tip kombiler arıza durumunda üzerinde yanan çeşitli renklerle yanan ledlerle kullanıcıya hata nedenini gösteriyordu fakat yeni nesil kombilerin üzerinde küçük bir led ekran bulunmaktadır. Bu küçük led ekranda yazan arıza kodu sayesinde sorunun kaynağına rahatlıkça inilir ya da sorunun kaynağı anlaşılmaktadır. Bu arada şunu da belirtmeden geçmeyelim; ekran üzerinde yazan her şey cihazınızın arızalı olduğu anlamına gelmez. Bazen cihazınızın o anki çalışma durumunu size bildirir. Bunun için çıkan hata kodunu internette küçük bir arama yapmanız tavsiye edilir. Bu sayede teknik servis çağırmadan da böyle arızaların üstesinden gelebilirsiniz.

Örneğin; Airfel kombi e4 hatası hakkında bahsedecek olursak. Mesela bu hata ile karşılaşıyorsanız; bu, kalorifer devresi su basınıcının yetersiz olduğu anlamına gelmektedir. Bu sorunu kendiniz çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Panelin sağ tarafında yer alan bar göstergisini incelediğinizde, değerin 1 barın altında olduğunu görmüş olursanız kombi tesisatınızdaki suyun yetersiz olduğunu belirten bu hata karşısında kombinize su basmak ve basıncı yükseltmeniz ile sorunu direkt çözebilirsiniz.

Kombinizin sağ alt bölümünde yer alan siyah renkli doldurma musluğunu saat yönünün tersine çevirerek eş zamanlı olarak bar göstergesini takip etmeli ve basıncı 1.5 bar olana kadar yükseltmelisiniz. İşlem tamamlandıktan sonra, yani bar seviyesi olması gereken seviyeye (1.5) geldiğinde sorununuz düzelmiş olacaktır. Fakat bunu eksiksiz olarak yaptığınız halde hala aynı hata ile ekranda karşılaşıyorsanız, size en yakın olan teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56