Daikin kombi 11 67 hata kodu çözümü için arıza kodunun ne anlama geldiği bilinmelidir. 11 67 arıza kodu, alev kaybı demektir. Kombilere dikkatli bakıldığında kombi içerisinde alevler olduğu görülür. Bu alevler, belli bir derecede yanar. Alev kaybı olduğunda ise kombi 11 67 arıza kodunu verir. Daikin Premix NDJ modellerinde, bu hata sık görülür.

11 67 hata kodunun birçok nedeni olabilir. Bacadan kombiye yeteri kadar hava akışı sağlanmıyor olabilir. Bunun yanında kombinin bazı yerlerinde su kaçağı görülebilir. İyonizasyon elektrodu arızalı ya da tıkalı olabilir. Böyle durumlarda kart ve fan parçaları, baca sistemi ve kaçak durumları muhakkak kontrol edilmelidir.

Daikin Kombi 11 67 Hata Kodu Nasıl Çözülür?

Daikin kombi 11 67 hata kodu çözümü için kombi resetlenip yeniden başlatılmalıdır. 11 67 hata kodunun nedeni ne olursa olsun resetleme dışında bir işlem yapılamaz. Resetleme esnasında:

  • Reset tuşu dışında başka tuşlara basılmamalıdır.
  • Art arda en fazla 3 kez resetleme yapılmalıdır.

Sorun düzelmiyorsa kombi servisi çağrılmalıdır. Burada önemli olan sorunun çözülmesidir. Kombi ustası olmadan sorunun nereden kaynaklandığını bulmaya çalışmak, iş kazalarına neden olabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56