Isıtma sistemine bağlı sorunlarda Ariston kombi error 108 hatası ile karşı karşıya geleceksiniz. Isıtma sistemindeki su dolaşımının yetersiz olduğunu tespit etmek bu arıza kodu ve uyarı ile birlikte mümkün hale geliyor. Su doldurma vanasını kullanarak sizler de gerekli takviyeyi en hızlı şekilde yapabilirsiniz. Su doldurma işlemi tamamlandıktan sonra vanayı kapatmanız yeterli olacaktır.

Ariston Kombi Error 108 Nedir?

Bunun yanı sıra basınç ile ilgili bir sorun varsa ve basınç sürekli olarak düşüyorsa su kaçağı sorunundan şüphelenmek mümkündür. Bu konuda tek başınıza yapabileceğiniz bir şey yoktur. Hiç vakit kaybetmeden Ariston servis ekiplerinden hizmet alabilir ve servis talebi oluşturabilirsiniz.

Servis ekipleri gerekli incelemeleri yaptıktan hemen sonra sorunun asıl kaynağını da yine sizinle paylaşacak ve konu hakkında detaylı bilgi verecektir. Paça değişimi gibi bir durum söz konusu olduğunda da yine orijinal parça desteği sunduklarını da hatırlatmak isteriz. Sorunu erken tespit etmek ve servis desteği almak bu tür konularda büyük önem arz ediyor ve kesinlikle tavsiye edilendir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ariston kombi 108 hatası nedir?

Ariston kombi 108 hatası, cihazın bir sensör arızası yaşadığını ve kombinin çalışmayı durdurduğunu belirten bir hata kodudur.

Ariston kombi 108 hatası nasıl çözülür?

Ariston kombi 108 hatası genellikle bir sensör arızasından kaynaklanır. Bu nedenle, sorunu çözmek için öncelikle kombinin elektrik beslemesini kesin, ardından kombi servisine başvurun ve arızayı gidermelerini isteyin.

Ariston kombi 108 hatası neden oluşur?

Ariston kombi 108 hatası, kombinin bir sensör arızası yaşamasından kaynaklanır. Bu arıza, kombinin düzgün çalışmasını engeller ve cihazın kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir.

Ariston kombi 108 hatası kaç para karşılığında onarılır?

Ariston kombi 108 hatası için tamir ücreti kombinin yaşına, arızanın ne kadar ciddi olduğuna ve servis ücretlerine göre değişebilir. Tam bir fiyat almak için, kombi servisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Ariston kombi 108 hatası nasıl önlenir?

Ariston kombi 108 hatası, bir sensör arızasından kaynaklanır ve genellikle önceden önlenemez. Ancak, kombinin düzenli bakımı yapılırsa ve arızalar zamanında tespit edilirse, cihazın daha az arıza yapması sağlanabilir. Bu nedenle, kombinin düzenli olarak bakım yapılması önerilir.

One thought on “Ariston Kombi Error 108

  1. Ariston kombi sahibiyim. 108 hatası iki günüdür sürekli karşıma çıkıyor. Hatanın neyden kaynaklı olduğunu öğrenmek için eşimden biraz araştırmasını istedim. Ancak o detaylı bilgi bulamamış. Ben bugün araştırdığım zaman fark ettim ki ısıtma sistemini bağlı problemlerden kaynaklanan bir hataymış. Kendimiz düzeltemeyeceğimizi anladığımızda teknik servisi aradık. Bu yazı oldukça açıklayıcı oldu bizim için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56