Daikin kombi anahtar işareti veriyorsa, bunun bir arıza alarmı olduğunu söylemek mümkündür. Kombide bir hata olduğunu, bu işaretle birlikte anlayabilirsiniz. Genel olarak diğer arıza işaretlerinden daha ciddi bir sorun olduğu görülebilmektedir. Kullandığınız kombi bir anda durarak; anahtar işareti verdiğinde, teknik servis gelmeden kullanıcının bu konuda çözüm üretemeyeceğini bu uyarıyla anlamak mümkündür. Bütün kombi markalarını genel itibariyle kombideki arızayı anahtar işaretiyle bildirdiği bilinmektedir.

Ciddi bir sorunu olan bu işaret sonrasında herhangi bir beyaz eşya tamircisine kombinin gösterilmesi, sonrasında daha büyük sorunlara neden olmanın önüne geçmektedir.

Daikin Kombide Anahtar İşaretinin Çözümü Nedir?

Anahtar işareti altında farklı sorunların belirtisi olabileceği için; kombiyi resetledikten sonra oluşacak arıza koduna göre, kombinin hangi bölgesinde arıza olduğu az çok anlaşılabilir ancak bu konuda yeterli teknik bilgisi ve deneyimi olmayanların müdahalesi tehlikelidir.

  • Markaya özel teknik servis, modele uygun hata koduna göre çözüm üretecektir.
  • Daikin kombi anahtar işareti ekranın sol üst kısmında belirdiğinde, cihazın çalışmama durumuyla karşılaşılır. Kullanıcı sadece kombiye reset atabilir ve ekranda çıkacak hata kodunu takip edebilir. Başka bir seçenek nadiren olsa da, kombinin normale dönmesi olacaktır.
     

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56