Daikin kombi sıcak su vermiyor; pek çok kişinin sıklıkla yaşayabileceği problemlerden olmakla birlikte, sıcak su sensöründeki arızadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun dışında kombiye gelen gazın kapalı olup olmadığını kontrol etmek gerekebilir. Sıcak su kanallarının kapalı olmasının bu duruma neden olması da muhtemeldir. Kombinin basınç değerine bakıldığında, 1,5 ve üzeri olmasına dikkat etmekte fayda vardır. Kombiyi birkaç defa resetledikten sonra; hala sıcak su vermiyorsa, teknik servisten destek almak gerekmektedir.

Daikin Kombi Sıcak Su Vermediğinde Yapılabilecekler

Daikin kombi sıcak su vermiyor sorunuyla karşı karşıya kalındığında, öncelikle bunun birden fazla nedeninin olabileceğini bilmek gerekir. Daikin kombide yaşanan sıcak su probleminde yetkili servis çağırıldığında bunun çözülemeyecek bir sorun olmadığı, yetkililer tarafından açıklanacaktır.

  • Diyafram sistemli kombilerde, sıcak su probleminin diyafram contasından gelebilmesi ihtimali vardır.
  • Diyafram contasında herhangi bir problem görülmediyse, su akış şalteri veya tribünde sorun olabilmesi de söz konusudur.
  • Sorun bu nedenlerden de kaynaklı değilse, sıcak suyun bağlantılı olduğu diğer bölümler kontrol edilir.

Teknik servis geldiğinde, kombiye yeteri kadar elektrik ve gazın gelip gelmediğine ve kombi cihazında bir sorun olup olmadığına bakacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56