Daikin kombi HJ 09 hatası, Daikin Premix VZ ve Daikin Premix NDJ kombi modellerinde sık karşılaşılan arıza kodlarından biridir. Basıncın düşmesi sonucunda kombi ekranında HJ 09 hatası yanar. Kombinin tesisat basıncı, normalde 1 barın altında olmamalıdır.

HJ 09 hatasını çözmek için kombi tesisatına su basılmalıdır. Bunun için kombi servisinin çağrılması gerekmez. Ancak tüm işlemler yapılmasına rağmen  HJ 09 hatası çözülmüyorsa kombi servisinden destek alınması gerekir.

Daikin Kombi HJ 09 Hatası Nasıl Çözülür?

Daikin kombi HJ 09 hatası çözümüne ilk olarak kontrollerden başlanmalıdır. Ardından gerekli çözüm yolları uygulanmalıdır. Bunlar, sırasıyla şu şekildedir:

  • Kombinin sol altına bakıldığında mavi renkte doldurma musluğu bulunur. Bu musluk sola doğru çevrildiğinde su akmaya başlar.
  • Su aktığında basınç değeri de artacaktır. Su basıncı değeri 1,5 bara geldiğinde HJ 09 kod ekrandan gider.
  • Musluk sağa doğru çevrilir ve sıkıca kapatılır.

İşlemler yapıldığında HJ 09 hatası düzelir. Ancak bazı durumlarda sorun çözülse de parçalar kırılır ya da düşer. Can ve mal kayıplarının olmaması için kombi servisi çağrılmalıdır.


Sıkça Sorulan Sorular

Daikin Kombi HJ 09 hatası nedir ve nasıl çözülür?

HJ 09 hatası, Daikin kombinin sensör arızası anlamına gelir. Bu sorun, kombinin içindeki bir sensörün bozulması nedeniyle ortaya çıkar. Sorunu çözmek için, Daikin’in müşteri hizmetleriyle iletişime geçin ve bir teknik servis çağırın.

HJ 09 hatası kaç kez tekrarlanırsa ciddi bir soruna neden olur?

HJ 09 hatası, Daikin kombinin sensör arızasıdır. Bu sorun, kombinin içindeki bir sensörün bozulması nedeniyle ortaya çıkar. Sorunun ciddi bir soruna neden olma ihtimali yoktur, ancak çözülmesi önerilir.

Daikin Kombi HJ 09 hatası garantiden kapsanır mı?

Daikin kombi HJ 09 hatası, kombinin garantisi kapsamında olan bir sorundur. Kombinizin garanti durumunu kontrol etmek için, Daikin müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Kombiye müdahale etmeden önce HJ 09 hatası nedenleri nelerdir?

Daikin Kombi HJ 09 hatasının nedeni, kombinin içindeki bir sensörün arızalanmasıdır. Kombiye müdahale etmeden önce, kombinin elektrik bağlantısını kesmeniz ve daha sonra kombinin içindeki sensörleri kontrol etmeniz önerilir. Ancak, kombiye müdahale etmeden önce bir teknik servis çağırmanız daha güvenlidir.

Daikin kombi HJ 09 hatası için teknik servis ücreti nedir?

Daikin kombi HJ 09 hatası için teknik servis ücreti, kombinin garanti durumuna ve servis sağlayıcısına göre değişebilir. Sorunu çözmek için, Daikin müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek, kombinin garanti durumunu kontrol edebilir ve servis sağlayıcısından ücret konusunda bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56