Daikin kombi resetleme işlemi en çok merak edilen konular arasınadır. Basit olarak kombiye reset atılabilir. Restleme işlemi kombinizin başlangıç sistem ayarlarına dönmesini sağlar. Arıza durumlarında, kombi çalışmadığında, problem yaşandığında, yetkili servisi çağırmadan önce gaz ve elektrik kesintisi, bağlantı hatası kontrol edilmelidir. Bağlantılarda ve enerji gelmesinde sorun gözükmüyorsa resetleme işlemi yapılması gerekir.

Kombiler sistem sorunlarını engellemek ve yanlış müdahaleler durumunda, çalışma sistemini otomatik olarak kapatabilirler. Resetleme ile bu durumun giderilmesi sağlanır. Talimatlar doğrultusunda kombinize uygun resetleme işlemini yapabilirsiniz.

Daikin Kombi Resetleme

Daikin kombi modellerine göre gösterge panel tuşları değişebilir. Genel olarak resetleme işlemi tüm modellerde aynı şekilde yapılır. Daikin kombi resetleme işlemi için takip edilecek aşamalar:

  • Daikin kombinin gösterge panelinde bulunan resetleme tuşuna basmanız gerekir.
  • Kombi resetleme tuşu R harfi ile gösterilir.
  • R harfine 5 saniye boyunca basılı tutun. Resetleme devreye girince kombi kapanıp açılır. Resetleme sonrasında, çalışmama sorunu devam ediyorsa işlemi 3 kere tekrarlayın. Sorun devamında mutlaka servisi arayarak yardım istemeniz gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56