Demirdöküm f9 arızası, kombinizin hava akışında bir devre sorununun olabileceğini ifade eder. Demirdöküm kombi kaliteli olmasına rağmen bazen teknik hatalar verebiliyor. Kombide yer alan hava akış anahtarının kapalı olması ya da kısa devre yapması bu hatanın oluşmasında ana sebep olarak gösterebilir.F9 arızasının çözümü için birkaç öneride bulunulabilir.

Demirdöküm F9 Arızası Çözüm Önerileri

Demirdöküm f9 arızası ile karşılaştığınızda hemen endişelenmeyin. Aşağıda belirteceğimiz çözüm önerilerini uygulayarak sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz.

  • F9 arızası ile karşılaştığınızda hava akışının sağlandığı kombi baca bağlantılarının tam oturup oturmadığını kontrol ediniz ve herhangi bir cismin bacayı tıkamadığından emin olunuz.
  • İkinci bir öneri olarak kombinize reset atmayı deneyiniz.
  • Sorununuz devam ediyor ise mutlaka bir teknik servis ile iletişime geçiniz. Kullanıcının çözemediği durumlarda işi ustasına bırakmak gerekmektedir. Aksi takdirde daha kötü sonuçlara sebep olabiliriz.

Kombi arızaları çok sık karşımıza çıkmaktadır. Kullanıcı olarak ustalık gerektirmeyen bazı hataları kendimiz çözebilirken, diğer hatalar için bilirkişilerin desteğine yani teknik servise ihtiyaç duyarız.

One thought on “Demirdöküm F9 Arızası

  1. Geri bildirim: Demirdöküm F9 Arızası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56