Demirdöküm kombi 0.3 hatası yaşanılan kombi sorunları arasında bulunmaktadır. Kombiler çeşitli sebepler yüzünden arızalanmaktadırlar. Bu arızalar da farklı hata kodları ile belirlenmektedir. Kombinizin modeline göre hata kodlarını bulabilir ve 0.3 hata kodunun ne anlama geldiğini bulabilirsiniz. Bunun için kombinizin kullanma kılavuzundan yardım alabilir ve sorunun çözümü için yol alabilirsiniz.

Demirdöküm Kombi 0.3 Hatası ve Çözüm Yolu

Demirdöküm kombi 0.3 hatası çözümü için ilk önce sorunun ne olduğunun anlaşılması gerekiyor. Kombilerde 0.3 hatası genellikle düşük basınç anlamına gelmektedir. Kombilerde basınç durumunu gösteren barlar bulunmaktadır. Bu sorunla karşı karşıya geldiğiniz zaman kombinizin su basınç seviyesinin düşük olduğunu anlayabilirsiniz.

Bu sorun çözmek için ise şu yöntemleri deneyebilirsiniz:

  • Kombilerde basınç seviyesini gösteren barlar bulunmaktadır.
  • 0.3 hatası genel olarak basınç seviyesinin düşük olduğu anlamına gelir.
  • Düşük basınç durumunda ise kombinize su takviyesi yaparak basıncı artırabilirsiniz.
  • Kombinize su eklemenin yolu ise su vanası iledir. Su vanasını açarak kombinizin basınç seviyesini ideal düzeye getiriniz.
  • Kombilerde ideal basınç seviyesi 1,5 – 2 arasıdır. Barın bu seviyeye gelmesi için kombinize su takviyesi veya suyu azaltmanız gerekmektedir. Bunun yolu da su musluğundan geçmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56