Demirdöküm kombi 05 arızası ender görülen kombi arızaları arasında yer almaktadır. Kombinizin kullanım kılavuzundan bu hata kodunun ne anlama geldiğinden emin olduktan sonra aksiyon almanız daha yararlı olabilir. Kombilerde 05 arızası genel olarak kombide yaşanan hava akışı problemini belirtmektedir. Bu sorunun bazı oluşum nedenleri ve çözüm yöntemleri bulunmaktadır.

Demirdöküm Kombi 05 Arızası ve Çözümü

Demirdöküm kombi 05 arızası yaşanılan kombi sorunları arasında bulunmaktadır. Kombilerde yaşanılan hava akışı problemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Böyle sorunlar ile karşı karşıya kalındığı zaman teknik servisten yardım almanız gerekecektir. Yine de bazı önlemler alınarak sorunun çözümü sağlanabilir.

Çözüm yolları ise şu şekildedir:

  • Kombinizin temizliği konusu dikkatle incelemelisiniz.
  • Kombinizin fiziki çalışma şartlarında herhangi bir kusurun olmadığından emin olmalısınız.
  • Kombinizin baca borularının da temiz olduğundan emin olmalısınız.
  • Tüm bu kontrolleri sağladıktan sonra sorun devam ediyorsa teknik servis yardımı alarak sorunun derinlerine inmenizde fayda olacaktır.
  • Kombilerde bazı sorunlar yalnızca teknik servisler tarafından çözümlenebilmektedir. Kombilerde yaşanan hava akışı problemidir bu sınıflandırmaya giren sorunlar arasında bulunmaktadır. Gerekli önlemler alınmasına rağmen hava akışı probleminiz devam ediyorsa teknik servislere başvurmanız önerilmektedir.
Call Now Button444 78 56