Demirdöküm kombi 08 hatası kombilerde görülen hata kodları arasında bulunmaktadır. Kombinizde 08 hata kodunu gördüğünüz zaman kombinizin iyonizasyon sorunu yaşadığı anlamını çıkarabilirsiniz. Bu sorunun farklı oluşum sebepleri ve farklı çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Siz de en uygun çözüm yolunu deneyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Demirdöküm Kombi 08 Hatası ve İyonizasyon Sorunu

Demirdöküm kombi 08 hatası genel anlamda iyonizasyon sorunu olarak geçmektedir. Bu sorun kombi sorunları arasında çok fazla yaşanılmaktadır. Kombiler çeşitli sebepler yüzünden bu sorunu oluşturmakta ve çalışmasında kusur göstermektedir. Bu sorundan kurtulmanın ilk yolu reset atmaktır. Reset atıldığı zaman sorun giderilmemişse teknik servis yardımı almalısınız.

Kombiye şöyle reset atılmaktadır:

  • Kombinizde reset tuşunu bulmalısınız. Kombilerde reset tuşu genellikle ön yüzeydedir. Farklı kombi modellerine göre bu durum farklılıklar gösterebilir.
  • Reset tuşunu bulduğunuz zaman 5 saniye boyunca basılı tutun ve resetleme işlemini gerçekleştirin.
  • Reset tuşuna 5 saniye boyunca basılı tuttuğunuz zaman kombiniz yenilenmiş ve sıfırlanmış oluyor. Bu durumda da kombide yaşanan herhangi bir sorun genellikle çözülmüş oluyor.
  • Resetleme işleminin tamamlanmasına rağmen iyonizasyon sıkıntısı hala devam ediyorsa teknik bir arıza yaşanmış olabilir. Bu durumda da teknik servis yardımı gereklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56