Demirdöküm kombi 111 hatası sık rastlanılan kombi arıza hataları arasında bulunmaktadır. Bu sorun çoğu kombi modelinde karşılaşılan sorundur ve çözüm yolu oldukça basittir. Kombiler zamanla bazı sorunlar oluşturmaktadır ve bu sorunların da çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Kimi hataların çözüm yolu oldukça zorken kimi hata kodlarının çözüm yolu oldukça kolaydır. Demirdöküm kombi 111 hatası da kolay bir şekilde çözüm yöntemi bulunan hatalar arasında bulunmaktadır.

Demirdöküm Kombi 111 Hatası ve Su Takviyesi

Demirdöküm kombi 111 hatası kombideki su basıncının düşük olduğu anlamına gelmektedir. Kombilerde su basıncını gösteren barlar bulunmaktadır. Demirdöküm kombi 111 hatası da bu bar seviyesinin istenilen seviyeden daha düşük olduğu zamanlarda gözlemlenir. Bu sorunun çözüm yolu oldukça basittir.

Kombinizdeki 111 hatasının çözüm yolu için şu işlemleri uygulayın:

  • Kombinizin altında bulunan su vanasını açarak kombinize su takviyesinde bulunun.
  • 111 hata kodu bar seviyesinin istenilen pozisyonda olmadığı anlamına gelmektedir. Bu durumda da kombinize su takviyesi yaparak bar seviyesini istenilen noktalara taşıyabilirsiniz.
  • Bar seviyesinin istenilen seviyesi 1,5 ve 2 arasıdır. Bu seviyeye gelmek için kombinize su takviyesi yapmanız yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56