Demirdöküm kombi ışık yanıp sönüyor diye araştıranlar için öncelikle şunu söyleyebiliriz ki; kombinizin ekranında bulunan ışıklar bazen arızayı bazen de çalıştığına dair uyarıyı sizlere bildirir. Önemli olan hangi renkteki ışığın yanıp sönmesini incelemeniz olmalıdır. Eğer kombide bulunan mavi ışık devamlı yanıp sönüyorsa; kombinizin çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Evinizin ısınıp ısınmadığını ya da sıcak su elde edip etmediğinizi kontrol edin. Eğer bunlardan biri yoksa gaz vananızı kontrol edin. Her şey normal ama kombiniz faal değilse hemen servis çağırmalısınız. Kombinizde yanıp sönen ışık kırmızı ise bu durum su basıncının az ya da çok olmasıyla ilgilidir. Su ayarını 1 ile 2.5 bar ayarına getirin. Hala ışık yanıp sönüyorsa mutlaka servisten yardım almalısınız.

  • Mavi ışık arızayı göstermeyebilir ama sorun devam ediyorsa arıza olabilir. Ekran kartı bozulmuş olabilir.
  • Kırmızı ışık yanıp sönen kombilerde cihaz çalışmayacaktır. Kontrol edilmesi gerekir. Göstergesi ya da su vanası bozulmuş olabilir.

Kombiniz zaman içinde bazı sorunlarla karşılaşabilir. Verimsiz çalışan ya da sorun yaşadığınız kombileriniz hakkında servislerden yardım talep ederek onları randımanlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56