Demirdöküm Kombi F4 Arızası, ateşleme sorunu olarak bilinmektedir. Öncelikle yapmanız gereken kombi vanasını kontrol etmek olmalıdır. Dairenizde gaz var mı diye anlamak için ocağı da kontrol edebilirsiniz. Ocak yanıyorsa doğalgaz var demektir. Kombi ateşleme yapmıyorsa cihazı resetleyip bir müddet beklemelisiniz. Yine aynı sorun devam ediyorsa hiçbir müdahalede bulunmadan servis çağırmanız gerekecektir. Birçok nedenden dolayı bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Kombinizi uzun yıllardan beri kullanıyor olmanız, bakımına özen göstermemeniz ya da sık karşılaşılan elektrik kesintileri kombi arızalarının ana nedenleri arasındadır.

Kullanıcı hataları da arıza nedenlerinden biridir. Montajı kurallara uygun yapılmayan kombilerde de bazı sorunların yaşanması ihtimal dahilindedir. O yüzden montaj ve bakım konularını sadece servislere yaptırmanız gerekir. F4 arızasının nedenleri şunlardır:

  • Ateşleme elektrotu arızalanmış olabilir.
  • Gaz valfi problemi ortaya çıkmış olabilir.
  • İyonizasyon elektrotu problemi yaşanıyor olabilir.
  • Anakart arızası ortaya çıkmış olabilir.
  • Bacada oluşan tıkanıklıklar da bu soruna neden olabilir.

Arızanın nedeninin incelenmesi ve uygun olan tamir yönteminin denenmesi için Demirdöküm servisinden yardım almalısınız. Eskiyen ve iş görmeyen parçanın tamiri ya da değiştirilmesi ile sorun ortadan kalkacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56