Eca kombi 03 hatası ısınma ile alakalı bir sorunu belirtir. Bilindiği üzere kombiler çeşitli simgelerde hata kodu vermektedir. Kombide beliren bazı kodlar ise hata belirtmeyerek, sadece kombinin çalışması ile ilgili bilgi vermektedir. 03 bir hata kodudur ve cihazın aşırı şekilde ısındığını ifade eder. 90 derecenin üstüne çıkmış olan ısınmalarda bu hata kodu meydana çıkmaktadır.

Eca Kombi 03 Hatasını Giderme

Karşılaştığınız 03 hata kodunu gidermek için birtakım işlem basamaklarını gerçekleştirerek problemi çözümleyebilirsiniz. Bu işlem basamakları ise şu şekildedir:

  • İlk önce tesisattaki vanaları kontrol edin. Eğer kapalıysa mutlaka açın,
  • Mevsimlerden kış ise kombinin petekleri ısıtıyor olması gerekir. Bu sebeple petekleri açın. Kış ayarında ise petekler kesinlikle kapalı şekilde kalmamalı. Bu durum hararete neden olabilir,
  • Kombilerin basınç ayarları çok önemlidir. Basıncın 1.5 bar seviyesinde olması gerekir. Eğer basınç düşük ise hemen su ilave ederek basıncı olabildiğince dengelemeye çalışın,
  • Bu yapılanlardan sonra hala 03 hata kodu veriyor ise son olarak reset atın. Yine düzelmezse teknik servisten yardım almanız gerekir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56