Eca kombi P1 arızası, tesisat suyu içindeki suyun 1 bardan düşük olduğu anlamına gelmektedir. Ve kombiniz bu arıza kodunu vererek, su olmadan çalışmayacağını belirtmektedir. Eca markalı kombilerde genellikle karşılaşılan P1 arıza kodunun, model fark etmeksizin çözüm yolu hep aynıdır. P1 arıza kodunu gidermek için, bar seviyenizin 1.5 olması gerekmektedir.

Eca Kombi P1 Arızası Nasıl Çözülerek Giderilir?

Eca kombi P1 arızası ile karşılaştı iseniz, bu arızanın çözüm yolu kombinize su basmaktır. Kombinizin altında olan çevirmeli kısmı çevirdiğiniz zaman su sesi gelmeye başlamaktadır.  Bar seviyesi 1.5 olduğu zaman bu çevirmeli kısmı kapatınız. Bar seviyeniz düzeldikten sonra P1 arıza kodunun da ekrandan gitmesi gerekmektedir. Eğer hala gitmediği görüyorsanız;

  • Doldurma musluğunuz kırılmış olabilir.
  • Doldurma musluğunu çevirmenize rağmen su sesi gelmiyorsa, doldurma musluğunuzda arıza gelişmiş olabilir.
  • Doldurma musluğunuzu çevirdiğiniz halde, su sesi duymanıza rağmen bar seviyenizde herhangi bir artış gözlemlemiyorsanız, basınç sondasında arıza olabilir.

Bu gibi durumlarda size en yakın Eca teknik servis merkezine ulaşıp çözmeyi deneyiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

Eca Kombi P1 arızası nedir?

Eca kombi P1 arızası, kombinin ateşleme sorunu yaşadığını belirten bir hata kodudur. Bu durum, kombinin ateşlemesi için gerekli olan gaz basıncının yetersiz olduğunu veya gaz valfinin çalışmamasından kaynaklanabilir.

Eca Kombi P1 arızası nasıl çözülür?

Eca kombi P1 arızası çözümü için öncelikle gaz vanasının açık olduğundan emin olunmalıdır. Ayrıca gaz basıncının yeterli olduğundan emin olmak için gaz vanasının hemen arkasındaki manometreyi kontrol edin. Bu sorun devam ederse, kombi servisine başvurulmalıdır.

Eca Kombi P1 arızası nasıl önlenir?

Eca kombi P1 arızası önlenebilir bir arıza değildir. Ancak, kombinin periyodik bakımlarının düzenli olarak yapılması, kombinin çalışmasını sağlayan parçaların kontrol edilmesini ve gerekli durumlarda onarılmasını sağlayarak arızaların önlenmesine yardımcı olabilir.

Eca Kombi P1 arızası ne kadar sürede çözülür?

Eca kombi P1 arızası çözüm süresi, arızanın nedenine ve ciddiyetine bağlıdır. Basit bir sorun ise, arıza giderilmesi hızlı olabilir. Ancak, daha ciddi bir sorun söz konusuysa, kombinin parçalarının değiştirilmesi gerekebilir ve bu daha uzun bir süreye neden olabilir.

Eca Kombi P1 arızası için servis çağırmak gerekiyor mu?

Eca kombi P1 arızası, basit bir çözüm yöntemi denendiğinde bile devam ederse, mutlaka kombi servisine başvurulması gereken bir arızadır. Kombi servisi, arızanın nedenini belirleyebilir ve kombinin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için gerekli onarım işlemlerini yapabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56