Demirdöküm Kombi Isıtmıyor şikayeti kullanıcılar tarafından yüksek sesle dillendirilen şikayetlerden biri olarak göze çarpıyor. Bun şikayetin birçok nedeni olmakla beeraber ilk akla gelen kombinin ve peteklerin periyodik bakımının aksatılmasıdır.

Demirdöküm Kombi Isıtmıyor

Neden, ne alaka diye sorarsanız; kombilerin evinizi ısıtırken çalışma prensibi kombi, ısıttığı suyu iki boru (biri kalorifer borusu, diğeri kalorifer dönüş borusu) arasında devir daim yapar. Bu işlem sırasında ısınan su borular arasında gezinti yaparken suyun içinde bulunan partiküllerini bırakır. Bu partiküller dolaşım esnasında tortu oluşturur.

Oluşan tortular bir müddet sonra kısmen balçığa dönüşür. Kombi ve kalorifer peteği üreticileri kombi ve peteklere sıcak suyun sağlıklı bir şekilde gezinmesi için filtreler yerleştirirler. İşte bu filtreler bu balçıklar nedeniyle tıkanır. Bu nedenden devir daim yapması gereken sıcak su filtrelerden geçemez. Bu da peteklerin ısınmasına engel olup, size ısıtmama problemi yaşatır.

Eğer periyodik bakımını düzenli olarak yaptırdığınız halde Demirdöküm Kombi Isıtmıyor şikayetiniz var ise en yakında bulunan Demirdöküm Kombi servisinden yardım çağrısında bulunun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56