Hayatımızı kolaylaştıran kombiler bazen hata da verebilirler. Demirdöküm Kombi çalışırken çok ses yapıyor da bu sorunlardan biridir. Arada ses yapabileceği sürekli ses yapan kombiler de vardır. Bu sorun pek çok etmene bağlı olabilir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

Demirdöküm Kombi Çalışırken Çok Ses Yapıyor Neden?

  • Öncelik ile sorun olmayan durumları belirtmek gerekir ise sıcak suyu açınca çıkan ses normaldir. Sıcak su açıldığı zaman kombi çalışmaya başlar. Bir diğeri ise petekleri açınca çıkan sestir. Bu da evi ısıtmak için kombinin devreye girdiğini gösterir.
  • İlk olarak bunun bir fan sorunu olabileceğini söylemek gerekir.
  • Bir diğer sorun ise pompanın arıza yapmış olma ihtimalidir.
  • Ateşleme sisteminde de bir sorun olabilir. Bu durumda parçanın değişmesi gerekir.
  • Petek ve sıcak suya bağlı olan üç yollu vanada bir bozulma söz konusu olabilir. Yine parçanın değişmesi ya da tamiri gereklidir.
  • Kombinin kapağı tam kapanmadığı durumlarda da kombi ses yapabilir. Bunu kontrol edebilirsiniz. Ses kesilmez ise ve diğer tüm sorunlarda servis ile iletişime geçmelisiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Demirdöküm kombim neden çok ses yapıyor?

Kombi, birçok nedenle çok ses yapabilir. Demirdöküm kombinizin gürültülü çalışmasının nedeni, ısıtma sistemindeki suyun düşük basıncı veya pompanın yanlış yapılandırılması olabilir. Bu sorunu çözmek için, kombinizin su basıncını kontrol etmek ve pompanın doğru şekilde ayarlandığından emin olmak için bir teknisyen çağırmalısınız.

Kombim neden ani olarak ses yapmaya başladı?

Ani gürültülerin nedeni, genellikle kombi içindeki bir parçanın hasar görmesi veya aşınmasıdır. Bu sorunu çözmek için, bir teknisyen çağırmalı ve kombinizin içindeki parçaların kontrol edilmesini istemelisiniz.

Kombimin normalden daha fazla ses yapması, cihazın ömrünü etkiler mi?

Evet, kombinin normalden daha fazla ses yapması, cihazın ömrünü etkileyebilir. Çünkü kombi içindeki parçaların sürekli olarak aşınmasına ve yıpranmasına neden olabilir. Bu nedenle, kombinizin normalden daha fazla ses çıkarması durumunda bir teknisyen çağırarak sorunu çözmeniz önemlidir.

Kombimin sesini nasıl azaltabilirim?

Kombinin sesini azaltmak için, kombi için doğru boyutta bir yalıtım kutusu satın alabilirsiniz. Bu kutu, kombinin etrafındaki gürültüyü emer ve çevreye yayılmasını önler. Ayrıca, kombinin periyodik bakımını yaptırmak da gürültüyü azaltabilir.

Kombim normal çalışma sıcaklığına ulaştığında ses seviyesi azalmalı mıdır?

Evet, kombi normal çalışma sıcaklığına ulaştığında, ses seviyesi azalmalıdır. Eğer ses seviyesi normal çalışma sıcaklığına ulaşıldığında azalmazsa, kombide bir sorun olabilir. Bu durumda bir teknisyen çağırmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56