Eca kombi 40 arızası, kombinizin basıncının düşük olduğu anlamına gelmektedir. Düşük su basıncı ile karşılaşıldığında, kombinizin gösterge kısmında 40 arıza kodu ile karşılaşabilirsiniz. Kombinizin basıncı eğer 1 bar seviyesinin altında ise, kombinizin basıncı düşmüş demektir. Normal basınç seviyesi için, kombinizin basınıncının 1.5 bar seviyesinde olması gerekmektedir.

Eca Kombi 40 Arızası Nasıl Çözümlenir ?

Eca kombi 40 arızası ile karşılaştıysanız, kombinizin bar seviyesini kontrol etmelisiniz. Eğer kombinizin bar seviyesi düşük ise, kombinize su basmanız gerekmektedir.

Su basma işlemleri aşağıda sırasıyla sıralanmıştır:

  • Kombinizin sol alt kısmında bulunan, siyah uçlu musluğu çeviriniz.
  • Bu siyah uçlu musluğu çevirdiğinizde, su dolma sesini duymanız gerekmektedir. Eğer bu sesi duymuyor iseniz, teknik servis çağırarak kontrol ettiriniz.
  • Eğer Eca kombinizin modelinde bar seviyesi gözüküyor ise, bar seviyesiniz 1.5 veya 2 olana kadar su basmaya devam ediniz. Eğer kombinizde bar seviyesi gözükmüyor ise, 40 arıza kodu gidene kadar su basmaya devam ediniz.

Üstteki çözüm yoluna rağmen, kombiniz hala 40 arıza kodunu veriyor ise kendinize en yakın Eca kombi teknik servis merkezine ulaşarak çözmeyi deneyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56