Kombi 88 hatası genel olarak elektronik kart sorunu şeklinde ifade edilebilmektedir. Bu arıza bazı kombilerde E 88 hata koduyla karşınıza çıkabilmektedir. Voltaj sorunu olduğunda sık karşılaşılan bir hata kodudur. Kış aylarında şebeke sorunlarından kaynaklı olabilmektedir. Bu nedenle oldukça sık yaşanmaktadır. Kullanıcının yapacağı işlem, fişi çıkartmak olacaktır. Şalter kapatılarak beklenmelidir. Fişi tekrar takıp şalteri kaldırdığınızda düzelme olmuyorsa, servis desteği alabilirsiniz.

Dairedeki elektrik voltajı ölçüldüğünde, voltajın normal çıkıp çıkmamasına göre arıza tespiti yapılabilmektedir. Voltaj düşük ya da yüksek çıkmadıysa, elektronik kartın yanmış olma olasılığı vardır. Elektronik kartta arıza oluşması durumunda kombide arızanın çözümü sağlanabileceği gibi, değişimin yapılması da mümkündür.

Kombide 88 Hatası Görüldüğünde Çözüm Yöntemleri

Kombi 88 hatası görüldüğünde, belirtilen ayrıntıların atlanmaması gerekir. Aksi takdirde daha farklı sorunlar baş gösterebilmektedir. Arızanın kaynağı konusunda net bir fikir oluşturulduğunda, çözüm aşamasına geçilebilmektedir.

  • Cihaza birkaç saniye süreyle bastığınızda resetleme yapmış olursunuz.
  • Resetlemeden sonra herhangi bir müdahalede bulunulmaması gerekir.
  • Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak adına tavsiye edilen, regülatör kullanımı olmaktadır. Regülatör voltajın düzenlenmesini sağladığı için, sorunun tekrarlanmasını önleyecektir.

 Regülatör kullanılmadığında, ana kart arızalanmaya devam edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56