Kombi açma kapama düğmesi arızası sıklıkla görülebilen sorunlardandır. Kombiyi açmak ve kapamak için düğmeye bastığınızda, düğme arızalıysa, herhangi bir değişiklik muhtemelen olmayacaktır. Kombideki açma-kapama düğmesi plastik olduğundan dolayı, fazla kullanım neticesinde arıza yapması da olasıdır. Bazen kullanıcı hatasından kaynaklı olarak kırılabilmektedir. Bazen de darbeyle birlikte içeri göçme durumu olabilmektedir. Kullanıcının böyle bir durumda müdahale etmesi daha büyük sorun oluşturabilmektedir. Açma-kapama yaparken düğmenin çevrilme esnasında zorlanmasından kaynaklı arızaların görülebilmektedir.

Açma kapama düğmesi dahil, kombideki tüm düğmeler, marka ve modeline göre değişmekte ve arızalandıklarında değiştirilebilmektedir. Bu arızanın kaynağı ve çözümü yalnızca servis ekibi tarafından giderilebilmektedir.

Kombinin Açma Kapama Düğmesinin Arızası Nasıl Giderilir?

Kombi açma kapama düğmesi arızası için, model ve markaya göre çözüm üretilmektedir. Kombideki düğmelerin bağlı olduğu merkezler farklılık gösterebilmektedir.

  • Kombilerin bazılarında ekran kartına bazıları elektronik karta bağlı olduğundan, karta müdahale edilerek, kombi tekrar çalışır vaziyete getirilebilir.
  • Kombiyi açamamanızın nedeni düğme arızasıysa, yetkili servis tarafından kombinin panosu komple değiştirilebilmektedir.

Kart sökülüp arıza giderildikten sonra, kombiye tekrar takılır. Kartta arıza yoksa direk olarak düğme değişimi yapılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56