Kombi basıncı sürekli düşüyor şikayetiyle pek çok kullanıcının teknik servislere ulaştığı bilinmektedir. Genel olarak bunun sebebinin tesisattaki su sızıntısının olması denilebilir. Isıtma sistemindeki basınç, temiz su basıncından daha düşüktür. Bu nedenle kullanıcı sorunu fark edemeyebilir. Bunun fark edilmesi, kombideki bar göstergesi düştüğünde gerçekleşmektedir.

Birkaç ayda bir düşen kombi basıncı normal karşılanabilirken, sık düşen basıncın soruna işaret olduğu belirtilmektedir. Tesisat aşamasında özenli çalışma yapılması bu yönden oldukça önemlidir. Küçük bir kaçağın, yaşadığımız alanlarda büyük tadilatlar yaptırmaya neden olabileceği, tesisat ustasının bilebileceği bir konudur. Sızıntının nereden geldiğini bulabilmek zaman kaybettirebilmektedir. Basınç düşmesinin bir diğer nedeni, denge kabının içindeki havanın bitmesi olabilmektedir.

Kombi Basıncı Düştüğünde Çözümler

Kombi basıncı sürekli düşüyor ve kombi suyu devamlı eksik gözüküyorsa, arızanın kısa sürede giderilmesi gereklidir. Tesisatta ufacık bir çatlak olması, kombi basıncının devamlı düştüğünü gözlemlemek mümkündür. Kullanıcının bu durumda kendi imkanlarıyla yapacağı herhangi bir durum yoktur.

  •  Günlük olarak basınç düşmesi olduğunda, eşanjörde küçük bir çatlak olma ihtimali vardır.
  •  Eşanjördeki çatlağın fark edilmesi genellikle pek mümkün değildir çünkü buharlaşma olur.

 Termal kamerayla sorunun kaynağı bulunur ve raporlanarak kullanıcıya iletilir.

444 78 56