Eca kombi çalışırken ses yapıyor sorunu her evde yaşanabilen bir sorundur. İnsan sinirlendiğinde nasıl ses tonu yükseliyorsa veya araba motoru hararet yaptığında neden ses çıkarıyorsa kombinin de ses yapma nedeni budur. Bir arıza vardır ve düzeltilmesi gerektiğinin işaretidir. Kombinin ses yapmasının nedeni en çok kombinin bakımsız kalmasından dolayı olmaktadır.

EcaKombi Çalışırken Neden Ses Yapar Ve Ne Yapılmalı?

Eca kombi çalışırken ses yapıyor sorunu ile karşı karşıya kalan kullanıcıların bilmesi gereken bazı arıza sebepleri;

  • Fan pislik ve tozdan düzgün bir biçimde çalışmıyor olabilir.
  • Üç yollu vana parçası arızalı olabilir. Ses sorunun temel sebebi olabilmektedir.
  • Kombi kapağı yerine oturmamış olabilir. Basit bir işlem olup evde kullanıcılar kendileri takabilir.
  • Kombinin bacası yerinden çıkmışsa ses sorunu doğabilir.

Kombinin servisini arayarak parçalarda bir sorun olup olmadığına baktırmak gerekir. Parçaların birinde bir sorun varsa ve tamamen bozulmamışsa parça tamir edilip yerine takılır. Parça tamamen kullanım dışıysa servis parça değişikliği yaparak ses sorununu çözecektir.


Sıkça Sorulan Sorular

Eca kombi neden ses yapıyor?

Kombinizin ses yapmasının birden çok sebebi olabilir. Su basıncı, pompa, fan motoru veya brülör gibi birçok faktör sesin kaynağı olabilir.

Eca kombimdeki ses sorunu nasıl giderilir?

Kombinizdeki ses sorununu gidermek için öncelikle sesin kaynağı tespit edilmelidir. Eğer su basıncı düşükse, su basıncı ayarlanmalıdır. Pompa veya fan motorunda sorun varsa, bunlar değiştirilmelidir. Brülörde bir sorun varsa, brülörün temizlenmesi veya değiştirilmesi gerekebilir.

Eca kombi sesi normal mi yoksa bir sorun mu işaret ediyor?

Kombinizin çalışması sırasında çıkardığı bazı sesler normal olabilir. Ancak, aşırı gürültülü sesler, düzensiz veya anormal sesler sorunun belirtisi olabilir. Bu durumda, bir uzmanla iletişime geçmek en iyisidir.

Eca kombi ses sorunu garanti kapsamında mıdır?

Garanti kapsamında olan bir sorununuz varsa, kombinizin servis merkezine götürerek garantiden yararlanabilirsiniz. Ancak, kombinizin ses sorunu garanti kapsamında değilse, tamir masraflarını sizin karşılamanız gerekebilir.

Eca kombi sesi tehlikeli midir?

Kombinizin çıkardığı bazı sesler normal olabilir, ancak aşırı gürültülü veya anormal sesler tehlikeli olabilir. Kombinizdeki ses sorununu mümkün olan en kısa sürede çözmek en iyisidir, çünkü sorunun ciddiyeti artabilir ve daha fazla zarara neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56