ECA Kombi çalışıyor petekler ısınmıyor  sorunun birkaç sebebi olacağını bilmelisiniz. Kombinizde yaşamış olduğunuz bu sorununuzun başlıca sebepleri doğalgaz, kombi basıncı, kombi filtresi, kalorifer boruları ve peteklerden kaynaklanıyor olabilir. Sorunu doğru bir şekilde tespit ettikten sonra evde kendi kendinize alacağınız bazı aksiyonlar ile yaşamış olduğunuz bu problemin üstesinden gelmeniz mümkün olacaktır. Yapamamanız durumunda ise yetkili servisi çağırıp profesyonel bir destek ile kombilerinizde yaşadığınız sorunların çözüme ulaşması da mümkün.

Isınmayan Petekler Nasıl Düzeltilir?

ECA Kombi çalışıyor petekler ısınmıyor sorununuzda kombinizin çalışıyor durumda olmasına rağmen petekleriniz herhangi bir sıcaklık vermiyorsa ve böyle bir şikayete sahipseniz yapmanız gerekenler oldukça basittir:

  • Sorun şayet kombi filtresinden kaynaklanıyorsa filtreyi çıkarıp temizlemeniz gerekmektedir.
  • Peteklerin içerisindeki tortular kalorifer borularının tıkanmasına yol açmış olabilir. Bu durumda yapmanız gereken şey petek temizliği yapmak olacaktır.
  • Kombinizin bakımını düzenli bir şekilde yetkili servise yaptırmayı unutmamalısınız.
  • 2 yılda bir düzenli şekilde petek temizliği yaptırabilirsiniz. Yaptıracağınız petek temizliği sayesinde ısınmama gibi bir şikayetiniz olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56