ECA Kombi çok yakıyor sorununa sahipseniz ve kombinizin çok yaktığını düşünüyorsanız, ay sonu gelen faturanın büyük bir bölümünü kombinin oluşturduğunu düşünüyorsanız bazı yöntemler kullanarak tüketilen enerjiyi düşürmeniz mümkün. Bu problemin öncelikli olarak sebebi binanızda ya da dairenizde izolasyon olmaması olabilir. Bir diğer sebep ise duvarlarınızın ısı geçirecek, düşük kalitedeki malzemelerden oluşması olabilir. Bu konunun en büyük sebeplerinden biri ise kombinin sıkça açılıp kapatılmasıdır.

Tasarruflu Kombi Kullanım Yöntemleri

ECA Kombi çok yakıyor sorununu ortadan kaldırmak için kombinizi tasarruflu kullanabileceğiniz bazı yöntemler vardır. Bu yöntemler sayesinde tasarruflu bir kullanımla birlikte faturalardaki yükü de azaltabilirsiniz.

  • Kombiyi gün içerisinde sıkça açıp kapatmamalısınız.
  • Kombinizin bakımlarını düzenli bir şekilde yetkili servis aracılığıyla yaptırmayı unutmamalısınız.
  • Kombinizin bağlı olduğu ısıtma yüzeyleri ve borularının kaliteli olduğundan emin olmalısınız.
  • Kombinizi yüksek derecelerde çalıştırmamalısınız.

Yukarıdaki yöntemleri uygulayarak kombinizi kullanmaya başlarsanız ciddi anlamda tasarruf ettiğinizi gözle görülür bir şekilde fark edebilirsiniz. Tasarruflu şekilde kombi kullanarak hem düşük faturalar ödeyebilir hem de kış aylarında büyük fatura yükünden kendinizi kurtarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56