ECA Kombi e82 hatası kullanıcılar tarafından gelen şikayetlerin başında geliyor. ECA marka kombilerde gözüken bu sorun alev oluşmadı uyarısıdır. Sizin de eğer böyle bir probleminiz var ise bu arıza kombinizin 3 kez arka arkaya ateşleme sonrasında alev kaybı yaşadığını belirtir. Resetleme sonrasında arıza devam ederse servisi aramalısınız. Elektronik anakart, gaz valfi, iyonizasyon elektrotu bu parçalarda sorun olabilir.

Eca Proteus Premix E82 hatası ile karşılaştığınızda yapmanız gerekenler:

  • Dairenizin içinde gaz kontrolü (gaz vanalarını kontrol etmek ve açık konumda olduğundan emin olmak gereklidir).
  • Diğer bir seçenek ise en başvurulan yollardan biri olan cihaza reset atma seçeneğidir.

Bu işlemler sırası ile yaptığınız halde sonuç hala aynı ise mutlaka servis ekiplerinden yardım almanız gerekmektedir. Eca E82 hatası aldığınızda eğer bilgili değilseniz kendiniz çözmeye çalışmayın ya da uzman olmayan kişilerden yardım almayın.

Eca E82 arızası nasıl giderilir?

  • ECA kombinin anakartında sorun olabilir: Eğer bu durum varsa parçaları tamir edilmelidir.
  • ECA Kombinin gaz valfinde problem olabilir. Gaz valfinin arızasında tamiri olmadığı için parça sıfırı ile değiştirilmelidir.
  • ECA Kombinin iyonizasyon ve ateşleme iletkenlerinde sorun olabilir. İyonizasyon ve ateşleme elektrotları olarak adlandırılan parçalar brülörde yanmaya sebep olur ve ateşleme sorunu yaşatır bu sebeple de parça değişimi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56