Eca kombi F4 arızası alevin olmadığını bildirmek için oluşturulmuş bir hata kodudur. Bu hata kodu kombinin ateşleme yapmadığı anlamına gelmektedir. Kombilerin arızalanması hayatlarımızı ciddi anlamda etkilemektedir. Özellikle bu arızalanma kış aylarına denk geliyorsa daha büyük sıkıntılar meydana gelmektedir. 

Eca Kombi F4 Arızası Çözümü

Eca kombi F4 arızası kombinin ateşleme yapamadığı anlamına gelen bir arıza kodudur. Bu durumla karşılaştığınızda aşağıda belirttiğimiz adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz. 

  • Yapmanız gereken ilk şey gaz giriş vanalarına bakmaktır.
  • Eğer vanalar açık ve kombiye gaz girişi oluyorsa kombinizi kapatın ve tekrar açın. Bunun için açma/kapama düğmesini 0 konuma getirin. Ardından birkaç saniye bekleyin ve kombinizi tekrardan açın. 

Bu işlemlerden sonra sorunun çözülmüş olması gerekmektedir. Ancak bazı durumlarda sorun daha ciddi bir probleme işaret ediyor olabilir. Anakart, gaz valfi veya elektrotlarda sorun meydana gelmiş olabilir. Bu gibi durumlarda yukarıdaki adımları takip etmek sorununuzu çözmez. Sorunun devam ettiği durumlarda teknik servisten destek almanız gerekmektedir.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56