Protherm kombi u1 hatası kalorifer sirkülasyonu yani filtre arızası demektir. Kombi kış konumunda ise sirkülasyon pompası çalışmaya başlar. Kalorifer sirkülasyonu ısınan suyu kalorifere taşır. Kombi filtresindeki tıkanmalar sık rastlanılan durumdur.  

Protherm Kombi u1 Hatası Nasıl Anlaşılır?

Protherm kombi u1 hatası kombi uzun süre çalışmadığı yani kullanılmadığı takdirde pompada yer alan kafa sıkışma yapabilir.

Kombi pompası arızalandığında işaret verir. Nedenleri:

  • Kombi ve kaloriferin çalışması için önemli bir detaydır. Kaloriferler çalışmadığı zaman kombiden su gelse dahi peteklerde ısınma sorunu meydana gelir. Bu durumda kombiden sıcak su gelmiyor demektir. Kombi çalışma esnasında yüksek ses çıkarır.
  • Pompanın içindeki su hattı içerisinde bazen kum tanecikleri ya da küçüklü büyüklü taşlaşmış birikintiler olabilir. Bu birikintiler sıkışmaya sebebiyet verebilir.
  • Tesisata su doldurulduğunda cihaz hava yapabilir yani hava sıkışması meydana gelebilir. Vakit kaybetmeden havanın çıkarılması gerekir. Kaloriferlerin hava alımı düzenli yapılmalıdır.

Kombinin ısısı çok yüksek derecede olsa dahi kalorifere sıcaklık vermez. Bu tarz arızalarda servisin çağrılması daha isabetli karar olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56