Kış mevsiminde ısınma yönünde olsa da dört mevsimde sıcak su ihtiyacını hızlı ve ekonomik bir şekilde karşılayan kombiler bunun yanında ev ısınması ile de diğer alternatiflerine göre daha ekonomik ve hızlıdır. Ancak her elektronik ürün gibi kombilerde zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı arızalar verebilmektedir. Kombilerin insan hayatına sağladığı avantajların dezavantaja çevrilmemesi açısından bu arızalar kısa süre içerisinde tespit edilip, giderilmesi gerekir.

Yeni nesil ECA marka kombilerde yaşanan arızalar ekranda görünen arıza kodlarıyla tespit edilse de bazı modellerde ekran bulunmadığı için arızlar ya da çalışma durumu farklı renkte yanan ledlerle kullanıcıya bildirilmektedir. Eğer ECA kombi ışığı yanıp sönüyor gibi bir şikayetiniz var ise bu kombinizdeki kullanım suyu sensöründe bir sorun olduğuna işarettir. Eğer bu şikayetiniz var ise kombinizde sıcak su temini sağlayamazsınız. Işığın yanıp sönmesinin nedenleri arasında;

  • Kullanım suyu sensörü arızası
  • Sensör borularında nemlenme
  • Sensör bağlantısında herhangi bir problem yaşanmış olabilir.

Bu durumda arızanın teşhis edilip onarılması için mutlaka işinin uzmanı teknik servis ekiplerinden yardım talebinde bulunulmalıdır. Ayrıca ne yazık ki kullanıcı olarak bir şey yapmanız mümkün değildir. Ayrıca bu ve benzeri problemlerin çok sık yaşanmaması için mutlaka kombilerin ve peteklerin yıllık periyodik bir şekilde yapılması gereken bakımlarının ise aksatılmamasını öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56