Kombiler özellikle kış aylarında insan hayatına olumlu yönde birçok katkı sağlamaktadır. Fakat her elektronik ürün gibi kombiler de arıza verebilmektedir. Bu arızalar da günlük hayatta birçok aksaklığa neden olur. Gelişen teknoloji ile birlikte artık diğer elektronik eşyalarla birlikte kombilerin de üzerinde o anlık çalışma durumunu ya da karşılaştığı hatayı koduyla birlikte göstermesi için küçük led ekranlar bulunur. Bu sayede cihazın çalışma durumu veya hata kodu ise sorunun nereden kaynaklandığı kolayca tespit edilir. Kombilerde arızaların belirli kodlarla isimlendirilmiş olması arızanın nereden kaynaklandığı konusunda kullanıcılara kolaylıklar sağlamaktadır.

İnternetten küçük bir araştırmayla sorunun nereden kaynaklandığı öğrenilir ve ona göre müdahele edilir ya da teknik servis çağırılır. ECA kombi ıslık sesi ile alakalı şikayetiniz varsa bu şikayet sık karşılaşılan kombi arızalarından birisi olarak bilinir.

  • Kombinizden ıslık sesine benzer ses gelmesinin birden çok sebebi olabildiği gibi sıcak suyu açtığınızda bu ses ile karşılaşıyorsanız genellikle bu sorun kombi su akış türbini yıpranmasından bazen ise kombi eşanjöründe meydana gelen aşırı ısınma sebebi ile meydana gelmektedir.
  • Suyu kıstığınızda kombi çalışmaya devam ederken; ses azalıyor veya kayboluyor ise sesin nedeni akış türbinidir.

Bu sorun göz ardı edilmemesi gereken bir durumdur. Islık sesinin sebebi su akış türbini ise bu cihazın değiştirilmesi gerekir. Islık sesinin sebebi aşırı ısınma ise ntc sensör, aşırı kireçlenme ya da üç yollu vana kaynaklı olmak üzere 3 kaynaklı sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

4 thoughts on “ECA Kombi Islık Sesi

  1. Sizin en çok tavsiye ettiğiniz kombi markası nedir? Her sorun hakkındaki bilginizden ötürü sizin fikrinize güveniyorum.

  2. kombimden çok memnunum ama işte gel gelelim ara sıra çıkartıyor şu inceden ıslık sesini, tiz bir şekilde geliyor. Çözücez durumu bir şekilde, başka kombi almam 🙂

  3. admin eline koluna sağlık ne zaman bir sorunum olsa girip bakıyorum sen de o sorunu kesin yazmış oluyorsun

  4. ECA kombimi 3 senedir kullanıyordum bir anda durup dururken ıslık sesi geldi sizin yazdığınız gibi, gelip gidiyor ara sıra, inşallah kombi bozulmaz ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56