Kombiler özellikle kış aylarında insan hayatına olumlu yönde birçok katkı sağlamaktadır. Fakat her elektronik ürün gibi kombiler de arıza verebilmektedir. Bu arızalar da günlük hayatta birçok aksaklığa neden olur. Günümüz gelişen teknolojisi ile birlikte artık diğer elektronik eşyalarla birlikte kombilerin de ekranlarının üzerinde o anlık çalışma durumunu ya da karşılaştığı hatayı koduyla birlikte göstermesi için küçük led kısımlar bulunur. Bu sayede cihazın çalışma durumu veya hata kodu ise sorunun nereden kaynaklandığı kolayca tespit edilir. İnternetten küçük bir araştırmayla sorunun nereden kaynaklandığı öğrenilir ve ona göre müdahele edilir ya da teknik servis çağırılır. ECA kombi ısıtmıyor şikayeti kullanıcılar tarafından yüksek sesle dillendirilen ve internet ortamında çok fazla araştırılan şikayetlerden biri olarak göze çarpıyor. Bu şikayetin birçok nedeni olmakla beraber ilk akla gelen kombinin ve peteklerin periyodik bakımının aksatılmasıdır. Bunun sebebine gelecek olursak;

  • Kombilerin evinizi ısıtırken çalışma prensibi kombi, ısıttığı suyu iki boru arasında sürekli olarak devir daim yapar.
  • Bu işlem sırasında ısınan su borular arasında gezinti yaparken suyun içinde bulunan kireçler partiküllerini bırakır.
  • Bu partiküller dolaşım esnasında tortu/kireç oluşturur.
  • Oluşan tortular bir müddet sonra kısmen balçığa dönüşür.
  • Kombi ve kalorifer peteği üreticileri kombi ve peteklere sıcak suyun sağlıklı bir şekilde gezinmesi için filtreler yerleştirirler. İşte bu filtreler bu balçıklar nedeniyle tıkanır.
  • Bu nedenden devir daim yapması gereken sıcak su filtrelerden geçemez.
  • Bu da peteklerin ısınmasına engel olup, size ısıtmama problemi yaşatır.

Eğer periyodik bakımını düzenli olarak yaptırdığınız halde bu sorunun hala devam ettiğine dair bir şikayetiniz var ise en yakında bulunan bir teknik servisinden yardım çağrısında bulunun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56