Kombiler günlük hayatımızda neredeyse en çok kullanılan ve bu bağlamda da en çok arıza veren elektronik eşyalardan birisidir. Bu arızalar meydana geldiğinde insanların günlük yaşamlarını aksatmaktadır. Kullanıcılar bu arızalar karşısında kimi zaman teknik servis ekibinden destek almak zorunda kalsa da bazen internet vasıtasıyla küçük bir araştırma yaparak birkaç işlemle bu arızaları kendileri giderebildiği için ilk tercihleri internetten yardım almaktır.

Kombide F37 Ne Demek?

ECA kombilere ait hermetik kombilerde ekranda arıza kodları yanıp sönerek belirir. ECA marka kombilerde görülen ECA kombi F37 hatası düşük su basınç uyarısı anlamına gelir. Bu sorunu kendiniz çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

ECA F37 Hatası

  • Panelin sağ tarafında yer alan bar göstergisini incelediğinizde, değerin 1 barın altında olduğunu görmüş olursanız kombi tesisatınızdaki suyun yetersiz olduğunu belirten bu hata karşısında kombinize su basmak ve basıncı yükseltmeniz ile sorunu direkt çözebilirsiniz.
  • Kombinizin sağ alt bölümünde yer alan siyah renkli doldurma musluğunu saat yönünün tersine çevirerek eş zamanlı olarak bar göstergesini takip etmeli ve basıncı 1.5 bar olana kadar yükseltmelisiniz.
  • İşlem tamamlandıktan sonra, yani bar seviyesi olması gereken seviyeye (1.5) geldiğinde sorununuz düzelmiş olacaktır.

Bunları yaptığınız halde sorun düzelmiyorsa modelinize göre resetlemenizi yapabilirsiniz. Gereken kontrolleri yapmanıza rağmen yine de kombinizde bu sorun devam ediyorsa bir profesyonel yardım almanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56