Kombiler günlük hayatımızda neredeyse en çok kullanılan ve bu bağlamda da en çok arıza veren elektronik eşyalardan birisidir. Bu arızalar meydana geldiğinde insanların günlük yaşamlarını aksatmaktadır. Kullanıcılar bu arızalar karşısında kimi zaman teknik servis ekibinden destek almak zorunda kalsa da bazen internet vasıtasıyla küçük bir araştırma yaparak birkaç işlemle bu arızaları kendileri giderebildiği için ilk tercihleri internetten yardım almaktır. Eca Proteus Plus kombilerde meydana gelen ECA kombi f5 hatası hava akış problemi olarak bilinir. Cihazlarda hava akış sorunu olduğu zaman fan motorunun yanı sıra prosestat ya da anakartta da zaman zaman sorun görüldüğü olabilmektedir. Tabi cihaz eğer bacalı ise cihazda;

  • baca sensörü sorunu olabilir,
  • baca tıkalı olabilir,
  • baca yerinden çıkmış olabilir.

Tüm bu bilgilere bakılarak kısaca bu soruna hava akış sorunu denilebilir. Kırmızı arıza ledi de yanıp sönecek olan bu arızada kullanıcı olark bir uygulama yapmanıza gerek yok çünkü direkt uzman yardımı almanız gerekir. Dışarı uzanan hava akım borusunun uzun olması, yerinden çıkması, fan, prosestat ya da anakart arızası gibi durumlarda da yaşanır. Net tespit için servis çağırmanız gerekir. Kullanıcı olarak bu sorunda yapabileceğiniz işlem yoktur. Bu sebep ile kesinlikle uzman yardımı almanız gerektiğini tavsiye ederiz.

2 thoughts on “ECA Kombi F5 Hatası

  1. Kombimde F5 hatası var iki gündür. Nasıl çözeceğim konusunda tereddütte düştüm. Açıkçası çalıştığım için de gün boyu evde olamıyorum. Çok ilgilenemedim desem yeridir. Akşam saatlerinde ancak müsait olup ufak çapta araştırma yaptım. ECA kombi kullanıcısı olarak bu metinde güzel bilgiler edindim. En azından aksatmadan teknik servis çağırmam gerektiğini anladım. Teşekkürler.

  2. ECA kombimizin hava akışında bir problem olduğunu fark ettik. İşin açığı teknik servis çağırmadan nasıl çözümleyebiliriz diye düşündük. Bu yazıya denk geldik. Hava akışı problemleri bacadan kaynaklı oluyormuş. F5 arızasını evde çözemeyeceğimi anladık. Teknik servis ile iletişime geçtik. İyi ki bu yazıya denk gelip, okumuşuz. Yoksa evde çözmeye çalışarak, sağlımızı tehlikeye atacaktık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56