Günlük hayatımızda neredeyse en çok kullanılan ve bu bağlamda da en çok arıza veren elektronik eşyalardan birisi olan kombilerde bu arızalar meydana geldiğinde insanların günlük yaşamlarını aksatmaktadır. Kullanıcılar bu arızalar karşısında kimi zaman teknik servis ekibinden destek almak zorunda kalsa da bazen internet vasıtasıyla küçük bir araştırma yaparak birkaç işlemle bu arızaları kendileri giderebildiği için ilk tercihleri internetten yardım almaktır.

Kombiler su tesisatından aldığı suyu, doğalgaz ile sağladığı ateşleme sistemi sayesinde ısıtarak tüm mekanı dolaşan peteklerin bağlı bulunduğu tesisata gönderen cihazlar ile ısınma işlemleri ekonomik şekilde karşılayan elektronik cihazlardır. Bu yazımızda kullanıcılar tarafından karşılaşılan Eca kombi l2 ne demek ile alakalı sorununun nasıl çözülebileceğinden bahsedeceğiz. Eca markasına ait tüm modelli kombilerde karşılaşılan arıza kodları ve anlamları ile alakalı olan L harfli kodlar arkasında yanan numaraya bağlı olarak değişmektedir. Önce L harfi sonra arıza kodu yanıp söndüğünde (Örneğin L harfinden sonra 10 yazısı çıkıyorsa l2 arıza kodu olduğu anlamına gelmektedir).

l2 arıza kodu Eca markasına ait kombilerde ateşleme sorunu olarak bilinmektedir. Ateşleme sorunu genellikle gaz valfinin arızalanması sonucu meydana gelen sorunlardan birisidir. Eğer bu arıza ile karşılaştığınızda cihazınızı maksimum 3 kere resetlediğiniz halde sorun hala devam ediyorsa hiç vakit kaybetmeden ve müdahale etmeden arıza bildirimi yaparak teknik ekipten yardım almanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56