Kombiler su tesisatından aldığı suyu, doğalgaz ile sağladığı ateşleme sistemi sayesinde ısıtarak tüm mekanı dolaşan peteklerin bağlı bulunduğu tesisata gönderen cihazlar ile ısınma işlemleri ekonomik şekilde karşılayan elektronik cihazlardır.

Kombiler günlük hayatımızda neredeyse en çok kullanılan ve bu bağlamda da en çok arıza veren elektronik eşyalardan birisidir. Bu arızalar meydana geldiğinde insanların günlük yaşamlarını aksatmaktadır. Kullanıcılar bu arızalar karşısında kimi zaman teknik servis ekibinden destek almak zorunda kalsa da bazen internet vasıtasıyla küçük bir araştırma yaparak birkaç işlemle bu arızaları kendileri giderebildiği için ilk tercihleri internetten yardım almaktır.

Eca kombi l4 hatası sorunu kullanıcılar tarafından son zamanlarda en fazla sorulan sorulardan birisidir. Bu hata meydana geldiğinde genellikle ekrandaki bu kod kombide aşırı ısınma hatası olarak bilinir. Bu hata kombi eşanjöründe bulunan kalorifer  su sıcaklığının aşırı yüksek olduğunu belirmektedir. Bu arıza durumunda önce kombiyi resetlemeniz gerekmektedir.

Resetlediğiniz takdirde yine düzelme olmaz ise; kombinin altındaki tesisat vanalarını ve kalorifer petek vanalarını kontrol edebilirsiniz. Bu kontrolden sonra eğer vanalar açık ise; pompa sıkışıklığı olabilir, tesisat tıkalı olabilir, kalorifer dönüş filtresi tıkalı olabilir, ana eşanjörde kireç ya da tıkanma olabilir. Kullanıcı olarak size tavsiyemiz hiç müdahalede bulunmadan yetkili bir teknik servisi çağırarak yardım istemenizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56