Eca kombi l5 arızası Eca markalı her modelde geçerli değildir. Arıza kodları ECA markalı kombilerin modellerinde göre değişebilmektedir. Eca marka kombiniz bu arızayı verdiğinde prosestat arızası olabilir. Prosestat parçası hermetik modelli kombilerde bulunan bir parçadır. Bir nevi bekçi görevinde olan bu parça oldukça önemlidir.

Çünkü fanın çalışmasının hemen sonrasında içinde bulunan anahtar açık konuma gelir ve kontak oluşturur. Bu sayede elektronik kart kontağı algılayarak fanın çalışmasında sorun olmadığı bilgisini gaz valfine ve ateşleme elektrotlarına iletir. Bu durumda kombinin hava akışında bir sorun olmadığını algılayan kombi ateşlemesini yaparak çalışır. Arızalı olduğunda fanın çalışmasında sorun olup olmadığı algılanamadığı için de doğal olarak kombi çalışmayarak arızaya geçer. Arızalı olduğu durumda tamiri olamaz ve sıfırı ile değişimi gerekmektedir. Bu arızanın sebepleri arasında:

  • Prosestat kablosunda kısa devre olması
  • Prosestat kablo grubunun sorunlu olması

sebepler sayılabilir.

Bu durumda da uzman ekip tarafından kablo grubu kontrol edilir. Yaşanılan aksam durumu giderilir ve sorun çözümlenir. Bu arızayı almanız durumunda sizin kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmaz. Kombinin tüm değerleri normaldir (kombiye gaz geliyordur, su basıncı normal ve resetlemenize rağmen sorun düzelmeyecek olması muhtemeldir). Fakat cihaz kendini kilitlediği için hiçbir beklentinize yanıt alamazsınız. Yapabileceğiniz şey ise herhangi bir müdahale bulunmadan ve hızlıca arıza durumu ancak uzman müdahalesi gerektiren bu durumda yardımları Kombi Servisi ekibinden almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56