ECA kombi Off ne demek kullanıcıların aklına sık gelen sorulardan biridir. Öncelikle kombinin on/off düğmesi cihazı açma kapama için kullanılır. Bu düğmeyi kullanırken dikkat edilmesi gereken, fazla basınç uygulamamaktır. Fazla basınç uygulamak kombinin ana kart parçasının ya da düğmenin bozulmasına neden olabilir.

ECA Kombi Off Ne Demek, Nasıl Düzeltilir?

ECA kombi off ne demek kullanıcıların merak ettiği bir sorudur. Kullanıcılar cihaz ekranında off uyarısı gördüğünde kendilerinin yapabilecekleri birkaç basit adım vardır. Cihazı resetlemek, elektrik kontrolü yapmak. Bunların yetersiz kaldığı durumlarda ise aşağıdaki adımlar uygulanabilir.

• Cihaz, on konumuna getirilmesine rağmen çalışmıyorsa elektrik gelmemesinden kaynaklı olabilir. Bu durumda priz ve sigortalar kontrol edilmelidir,

• Cihazda aşırı sıcaklık kilitlenmesi olabilir. Bu durumda su devreleri kontrol edilmelidir.

• Kombi elektronik kartta bir sorun olabilir. Bu durumda off yazısının geçmesi için kombi yetkili servisi ile iletişime geçilmelidir.

• Kombi ekranında off yazısı olması, kombide alev olmadığı anlamına gelebilir ve kombiden sıcak su alınamaz. Bu durumda tüketicinin yapabileceği bir şey yoktur. Mutlaka servis aranmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56