Eca markasına ait kombilerde en sık karşılaşılan arızalardan biri de ECA kombi rse arızası nedir problemidir. Her şeyden önce kombilerin önceliği sıcak sudur. Bu yüzden tüm kombiler yaz-kış her mevsim sıcak su ihtiyacına yanıt verir, ekstra kış dönemlerinde ısıtma sağlar. Eğer Eca kombiniz bu hatayı verip çalışmıyorsa birden fazla sebebi olabilir. Çünkü Eca kombi kılavuzunda kombide rse ne demek ile ilgili spesifik bir açıklama bulunmamaktadır.

RSE Ne Demek?

Eca kombilerde bahsedilen durumu yaşadığınızda cihaz hangi model olursa olsun kaloriferlerinizin ısınıp ısınmadığını kontrol etmeniz gerekir. Eğer kaloriferleriniz ısınıyor ise sorun sadece sıcak su sisteminden kaynaklanıyor olabilir. Bu sebep ile sıcak su ve kaloriferlerin ortak çalıştığı parçalarda da sorun var demektir. Bakmanız gereken ilk şey:

  • Kaloriferleriniz çalışır durumda mı?
  • Kombiye gaz ve elektrik geliyor mu

ECA Kombi RSE Ne Demek?

Öncelikle bir kombinin arızasının giderilmesi için arızanın tespit edilmesi çok önemli bir husustur. Bunun için de daha spesifik bir arıza tanımı olmalıdır. Kombinin çalışmamasının sebebi birden fazla olabilir. Ancak kullanıcı olarak sadece aşağıda yazılanları uygulamanız sizin yapacaklarınız olarak tanımlanabilir.

  • Kombinin su bar basıncının değeri kontrol edilmelidir. Eğer basınç düşük 0.5-1 barın altında ise aşağıda bulunan vanadan su takviyesi, eğer basınç fazla ise fazla su tahliye edilmelidir.
  • Kombiye gaz gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Bunun için; dairenizde ocak gibi doğalgazlı çalışan başka bir cihaz varsa açmayı deneyin. Eğer çalışmıyorsa gaz ile alakalı bir sorun yaşıyorsunuzdur. Bu durumda dış kapıda bulunan gaz vanası kontrol edin. Bunlar uygulandığı halde hala Eca kombi rse hatası devam ediyor ise mutlaka ECA teknik servisinden profesyonel yardım almanız önerilir.

One thought on “ECA Kombi RSE Arızası Nedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56