Kombiler yazın sıcak su ihtiyacımızı karşılamanın yanında kışın da sıcak su ile birlikte ısınma ihtiyacımızı en uygun şekilde karşılayan ve doğa dostu ısınma araçlarıdır. Eca marka kombiler çok çeşit modellere sahip olmakla birlikte cihazın her türlü sorununda bize çözüm yolu sağlayan reset düğmesi vardır.

Eca kombi reset ışığı yanmıyor şikayeti kullanıcılar tarafından en fazla sorulan sorulardan birisi olması sebebi ile bu hata nedir onu inceleyeceğiz. Şikayette bahsedildiği üzere reset ışığı her Eca modelli kombide açık olmadığı gibi olan modellerde de cihaz açık olduğu sürece sabit bir şekilde yanar. Genelde kombi çalışırken ekrandaki simge led musluk ve kalorifer simgeli leddir.

Bu led kombiden bir talep olmadığı sürece (sıcak su musluğu açık olmadığı sürece veya petekler ısınmaya geçmediği sürece) sabit bir şekilde yanar. Bir talep olduğu zaman da o talebe karşılık verdiğini ifade etmek adına yanıp söner. Bu durumlar normaldir ve aslında arıza olarak adlandırılan bu şikayet arıza değildir. Eğer ki reset düğmeniz kombinizin üzerinde led ışıkla birlikte var ise zaman zaman yanıp zaman zaman sönüyorsa bu durum normal değildir ve düğme bozulmuş olabilir.

Bunun için ise kullanıcı olarak yapabileceğiniz pek bir şey bulunmamaktadır. Fakat eğer zaten reset düğmenizin orada bir led ışık yoksa bahsettiğiniz problem bir arıza değil olması gerekendir endişe etmenize gerek yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56