Eca markasına ait kombilerde en sık karşılaşılan arızalardan biri de ECA kombi musluk suyunu ısıtmıyor problemidir. Her şeyden önce kombilerin önceliği sıcak sudur. Bu yüzden tüm kombiler yaz-kış her mevsim sıcak su ihtiyacına yanıt verir, ekstra kış dönemlerinde ısıtma sağlar. Eğer Eca kombiniz çalışıyor ve suyu ısıtmıyorsa bunun birçok sebebi olabilir.

  • Diyafram sistemi olan kombilerde su akış şalterli bir kombinin sıcak su problemi diyafram contasından kaynaklanıyor olabilir. Ortaya çıkan sıkıntıların çoğu bundan kaynaklanır.
  • Kombiniz eğer diyafram sistemine sahip değilse, su akış şalterinde veya tribününden kaynaklanan sorun olabilir.
  • Sorun yukarıdakilerden hiçbiri değilse, sıcak su ile ilgili diğer devre elemanlarına bakılır. Örneğin sorun mikro switchte, kumanda kolunda ya da ntc sensöründe olabilir. Bu tip sorunlar kullanıcının kendi başına çözebileceği sorunlar olmadığı için gerektiği takdirde parça değişimi yapılması gerekir.

Eğer Eca kombilerde bahsedilen durumu yaşadığınızda cihaz hangi model olursa olsun kaloriferlerinizin ısınıp ısınmadığını kontrol etmeniz gerekir. Eğer kaloriferleriniz ısınıyor ise sorun sadece sıcak su sisteminden kaynaklanıyor olabilir. Bu sebep ile sıcak su ve kaloriferlerin ortak çalıştığı parçalarda da sorun var demektir. Bakmanız gereken ilk şey:

  • Kaloriferleriniz çalışır durumda mı?
  • Kombiye gaz ve elektrik geliyor mu?

Sorularıdır. Eğer bu iki sorunun da cevabı evet ise en yakın bir teknik servisten destek almanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56