Eca markasına ait kombilerde görülen eca kombi t5 hatası Fortius, Calora Digital ve Confeo Dijital model kombilerde sıcak su sensörü arızası olarak bilinir. Eca markasına ait kombi kullanıcıları bu arıza ile karşılaştıklarında kombiyi sadece resetlemelilerdir. Eca markalı kombilerde resetleme işlemi modellere göre değişeceğinden resetleme işlemini kombinizin kullanım kılavuzundan bularak gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kombinizin üzerinde R harfinde bir düğme var ise bir kez basarak resetlemeniz gerekir. R harfinde düğme yok ise ekranın üstünde bulunan ufak dikdörtgen şeklindeki düğmeye basmanız yeterlidir. Arıza bu durumda düzelmez ise birkaç reset işlemi ile daha tekrar edebilirsiniz. Bunun üzerine hala sonuç alamadıysanız resetleme işlemi dışında yapacak başka işleminiz kalmamış demektir.

Ekranda bu arızayı görmenizin birden çok sebebi olabilir

  • Sıcak su ntc’sinde arıza meydana gelmiş olabilir: Bu sensör suyun akışını ölçerek kartı bilgilendiren parçadır. Karttan gelen bu komut ile kombinin sıcak su talebi karşılanmış olur. Bunun arızalanması durumunda suyun sıcaklığı ölçülemez ve sıcak su problemi yaşanır. Bunun için parça değişimi gereklidir.
  • Sıcak su ntc kablolarında sorun olabilir: Sıcak su sensör kablolarında kopukluk olduğunda ya da kısa devre olduğunda da bu sorun yaşanmaktadır. Bu durumda kablonun değişmesi gerekebilir. Uzman bir ekipten teknik bir servise başvurularak işlem hallolabilir.
  • Sıcak su ntc borularında nemlenme meydana gelmiş olabilir: bu sebeple bu gibi durumlarda borudaki nemlenme temizlenerek sorun giderilebilir. Bu uygulamayı da yine ancak teknik ekip yapabilir.

444 78 56