Kombiler en uygun fiyatlı ısınma aracı olmasının yanında yaz kış kullanışlı bir elektronik eşya olduğu için de kullanıcılar tarafından en fazla tercih edilen elektronik eşyalardan birisi olması sebebi ile de periyodik olarak bakım isteyen ve bakımı yapılmadığında ise kolayca bozulabilen elektronik eşyaların başında gelirler.

Eca kombi yeşil ışık yanıp sönüyor şikayeti kullanıcılar tarafından en fazla sorulan sorulardan birisi olması sebebi ile bu hata nedir onu inceleyeceğiz. Şikayette bahsedildiği üzere yeşil ışık kombiye enerji geldiği sürece ve kombi açık olduğu sürece sabit bir şekilde yanar. Genelde kombi çalışırken ekrandaki simge led musluk ve kalorifer simgeli leddir. Bu led kombiden bir talep olmadığı sürece (sıcak su musluğu açık olmadığı sürece veya petekler ısınmaya geçmediği sürece) sabit bir şekilde yanar.

Bir talep olduğu zaman da o talebe karşılık verdiğini ifade etmek adına yanıp söner. Bu durumlar normaldir ve aslında arıza olarak adlandırılan bu şikayet arıza değildir. Eğer ki sıcak su kesik kesik geliyor ve bununla birlikte bir soğuyor bir ısınıyorsa, bunun yanında da bu durum tüm musluklarda oluyorsa kombiyi yerinde incelemek gerekir.

Tek bir muslukta oluyorsa musluk-bataryada, tesisatınızda sorun olabilir ya da filtre tıkanmış olabilir. Bu şikayetleriniz için ise alanında uzman ve kombi alanında profesyonel bir teknik ekibe başvurarak kendilerinden yardım almanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56