Yeni nesil kombilerin üzerindeki ekranlarda eski tip kombilere nazaran büyük ve çeşitli ledlerin yanıp sönmesi yerine ekranda bulunan küçük led ekranlar sayesinde arıza kodları ile kendini göstermektedir. Bu küçük led ekranda yazan arıza kodu sayesinden sorunun kaynağı oldukça rahat ve hızlı bir şekilde bulunmaktadır. Bu arada belirtilmesi gereken konulardan brisi de; ekran üzerinde yazan her şey cihazınızın arızalı olduğu anlamına gelmeyebileceğidir. Bazen cihazınızın o anki çalışma durumunu ya da arada bir sorun olmadığını bildirmek için ekranındaki hata kodu ile size bildirebilir. Eca marka kombinizde meydana gelen ECA kombi ateşleme yapmıyor sorunu ile karşılaştığınızda yapmanız gerekenler:

  • Dairenizin içinde gaz kontrolü (gaz vanalarını kontrol etmek ve açık konumda olduğundan emin olmak gereklidir).
  • Diğer bir seçenek ise en başvurulan yollardan biri olan cihaza reset atma seçeneğidir.

Bu işlemler sırası ile yaptığınız halde sonuç hala aynı ise mutlaka servis ekiplerinden yardım almanız gerekmektedir. Sorunu kendiniz çözmeye çalışmayın ya da uzman olmayan kişilerden yardım almayın.
Sorunun Sebepleri arasında:

  • ECA kombinin anakartında sorun olabilir: Eğer bu durum varsa parçaları tamir edilmelidir.
  • ECA Kombinin gaz valfinde problem olabilir. Gaz valfinin arızasında tamiri olmadığı için parça sıfırı ile değiştirilmelidir.
  • ECA Kombinin iyonizasyon ve ateşleme iletkenlerinde sorun olabilir. İyonizasyon ve ateşleme elektrotları olarak adlandırılan parçalar brülörde yanmaya sebep olur ve ateşleme sorunu yaşatır bu sebeple de parça değişimi gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56