Gelişen teknoloji ile birlikte kombiler insan hayatına olumlu yönden birçok katkı sağlayan elektronik cihazlardan birisidir. Kış mevsiminde ısınma yönünde olsa da dört mevsimde de sıcak su ihtiyacını hızlı ve ekonomik bir şekilde karşılar. Bunun yanında ev ısınması da diğer alternatiflerine göre daha ekonomik ve hızlıdır. Ancak her elektronik ürün gibi kombilerde zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı arızalar verebilmektedir. Protherm kombi çalışmıyor şikayeti de zaman zaman Protherm kullanıcıları tarafında dillendirilen şikayetlerden birisidir. Öncelikle bir kombinin arızasının giderilmesi için önce arızanın tespit edilmesi gerekir. Bunun için de daha spesifik bir arıza tanımı olmalıdır. Kombinn çalışmamasının birçok nedeni olabilr. Ancak kullanıcı olarak sadece aşağıda yazılanları uygulamanız tavsiye edilir.

  • Kombinin su basınç değeri kontrol edilmelidir. Eğer basınç düşük ise aşağıda bulunan vanadan su takviyesi, eğer basınç fazla ise fazla su tahliye edilmelidir.
  • Kombiye gaz gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Bunun için; dairenizde ocak gibi doğalgazlı çalışan başka bir cihaz varsa açmayı deneyin. Eğer çalışmıyorsa gaz ile alakalı bir sorun yaşıyorsunuzdur.Bu durumda dış kapıda bulunan gaz vanası kontrol edin. Kapalıysa açık konuma getirin. Eğer üzerinde mühür varsa ödenmemiş faturanız vardır. Bu yüzden gaz kesilmiştir. Faturanızı ödemek sorununuzu çözecektir. Gaz vanaları açık ve ocağınız çalışıyor ise kombi yanında bulunan gaz vanasını kontrol edin. Kombinin yanında bulunan gaz vanası da açık ise kombinizi resetlemeyi deneyin.

Bunlar uygulandığı halde hala Protherm Kombi çalışmıyor ise mutlaka Protherm teknik servisiden yardım talebinde bulunun.

Call Now Button444 78 56