Ferroli kombi kullanıcıların oldukça severek kullandığı markalardan birisidir. Ferroli markasına ait kullanıcıların oldukça sorduğu Ferroli kombi ateşlemiyor sorusunun cevabı genellikle kombinin ateşleme cihazlarının görevini yapmamasıdır. Fakat kombinizin ateşleme yapmasının tek bir kesin cevabı yoktur. Bunun birden çok sebebi vardır. Öncelikle kontrol etmeniz gereken gazı kontrol etmektir.

  • Dairenizin içinde gaz kontrolü (gaz vanalarını kontrol etmek ve açık konumda olduğundan emin olmak gereklidir). Ocaktan ve eğer ocağa gaz geliyorsa kombiden kaynaklı arıza vardır.
  • Diğer bir seçenek ise en başvurulan yollardan biri olan cihaza reset atma seçeneğidir.

Bu işlemler sırası ile yaptığınız halde sonuç hala aynı ise mutlaka servis ekiplerinden yardım almanız gerekmektedir. Sorunu kendiniz çözmeye çalışmayın ya da uzman olmayan kişilerden yardım almayın.

Sorunun Sebepleri arasında:

  • Ferroli kombinizin anakartında sorun olabilir: Eğer bu durum varsa parçaları tamir edilmelidir.
  • Ferroli kombinizin gaz valfinde problem olabilir. Gaz valfinin arızasında tamiri olmadığı için parça sıfırı ile değiştirilmelidir.
  • Ferroli kombinizin iyonizasyon ve ateşleme iletkenlerinde sorun olabilir. İyonizasyon ve ateşleme elektrotları olarak adlandırılan parçalar brülörde yanmaya sebep olur ve ateşleme sorunu yaşatır bu sebeple de parça değişimi gerekir.
  • /ul>

    Bunların hepsi teknik destek gerekeceğinden hiç müdahale bulunulmadan teknik bir ekipten yardım almanızı önermekteyiz.

444 78 56