Kombiler sağlamış olduğu avantajlarla birlikte birçok evin vazgeçilmez eşyalarından birisi olmuştur. Acak her elektronik eşya gibi kombiler de zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı arızalar verebilmektedir. Kombilerin insan hayatına sağlamış olduğu avantajları dezavantaja çevirmemek adına bu arızların hızlı bir şekilde giderilmesi gerekir. Ferroli Kombi Basınç Düşüyor şikayeti kullanıcılar tarafından gelen şikayetlerinden birisidir. Ancak bu yaşanan su basıncının düşme sorununun sıklık derecesi önemlidir.

  • Eğer kombinin su basınç değeri ayda bir düşüyor ise; bu gayet olağan bir durumdur. Bir arıza değildir. Çünkü kombi kullanım esnasında zaman zaman su eksiltebilir. Bu gibi durumlarda su takviyesi yapılmalıdır.
  • Eğer her gün ya da her hafta düşüyor ise; peteklerde su kaçağı yaşanmış olabilir. Çok küçük de olsa bir su kaçağı su basıncının düşmesine olabilir. Bu durumda Ferroli teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır.
  • Eğer kombiye su basıldığı sırada aynı anda bar yükselmiyor ise şunlardan biri ya da birkaçı yaşanmış olabilir;

-Kombide ya da tesisatta su kaçağı vardır.
-Genleşme tankının havası bitmiştir.
-Genleşme tankı delinmiş olabilir.
-Ana eşanjör kireçlenmiş olabilir.

Tüm bunlar için hiçbir müdahelede bulunmadan Ferroli teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır. Yapılacak bir müdahele çok daha büyük problemlere neden olacağı unutulmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56